آفریقایی ها اجداد چینی ها هستند!

تحقیقات یک پژوهشگر چینی نشان داد، که ساکنان این کشور نیز بازماندگان مهاجرانی هستند که از افریقا به مناطق شرقی زمین کوچ کرده بودند.

 

به گزارش میراث آریا:

بررسِی‌های یک مردم شناس چینی به نام جین لی، با استفاده از آزمایش‌های DNA روی فسیل‌ها و اسکلت‌های ساکنان اولیه چین نشان داد، که مردمان این کشور از نوادگان افرادی هستند که در حدود ده ها هزار سال پیش از افریقا به سوی آسیا مهاجرت کرده بودند.

این تئوری که به نظریه " خروج از افریقا " نام گذاری شده بر اساس یک اجماع کلی علمی است و به نظر بر پایه اطلاعات ژنتیکی متداول بیان شده است.

اما این نظریه تا حدودی پژوهش‌های چندین ساله محققان روی انسان‌هایی که سابقه‌ای زندگی طولانی تری نسبت به مهاجران افریقایی داشتند را مورد تردید قرار داده و سوالات متعددی را در این زمینه به وجود آورده است. چه اتفاقی برای ساکنان اولیه چین افتاد؟ آیا آنها به دست تازه واردهای افریقایی نابود شده بودند؟ آیا امکان در هم آمیختن دو نژاد در یکدیگر قابل قبول است؟‌ و ده‌ها پرشس دیگر.

با این وجود برخی تحقیقات صورت گرفته از سوی دانشمندانی غیر چینی همچون پژوهشگرانی از نیوزلند، منجر به ارائه فرضیاتی شد که بیان می‌کرد تمامی ساکنانی که امروز در جین حضور دارند فرزند زنی هستند که در حدود 200 هزار سال پیش در افریقا می‌زیسته است. به عقیده دانشمدان نوادگان این زن بعدها به سرتاسر جهان مهاجرت کرده و به قبایل گوناگون تبدیل شده اند.


منبع

 

/ 4 نظر / 21 بازدید
محمود

[متفکر] ما از این محققین و مردم شناسان نداریم ؟ مردم شناس باشید ‎- محمود

نیلوفر

آقا چطور نوادگان این زن چشم های خاصی دارن؟ منظورم چشم بادومی بودن ِ بچه هاشه!؟!آخه اصلا به نظر من آفریقا و چین خیلی متفاوتن...رمگ پوست...چهره...چشمها!! نیدونم! جالب بود:)

سیاوش

سلام بار اولی بود که گذرم به وبلاگ بسیار زیبات افتاد و واقعا لذت بردم. خصوصا آهنگ هات که بسیار به سلیقه من نزدیک هست. امیدوارم همیشه موفق باشی. راستی یادم رفت بگم من و شما توی یه روز به دنیا آمدیم. 6/3/1366

میوزیک

به به چه چههههههه :دي بازم سلام جولي خانممممممم ما بازم برگشتيم مزاحم شما بشيم حالا اگه آفريقايي ها اجداد چيني ها هستند پس چرا چشماشون مثل هم نيست؟:دي من آپ ميباشم :دي منتظرت هستممممممم :پي