فتوای عجیب نویسنده زن سعودی!

این خبری بود که تو گشت و گذار امروزم خیلی جاها دیدم:

 

 

جنجال بر سر فتوای عجیب نویسنده زن سعودی

علمای وهابی عربستان از فتوای یکی از زنان هم‌کیش خود به خشم آمده و او را «الضالة المضلة» (گمراه گمراه کننده) لقب دادند.

به گزارش «تابناک» و به نقل از رسانه‌های سعودی، خانمی که گفته می‌شود «نادین البدیر»، نویسنده و دانشمند سعودی است که فتوا داده زنان نیز باید همانند مردان صاحب اختیار انتخاب چهار همسر باشند تا در تساوی حقوق مردان و زنان عدالت رعایت شود!

این موضوع با واکنش‌های گوناگون و البته مخالفت‌های بسیاری همراه شده است. در همین باره، «شیخ عبدالله بن سلیمان المنیع»، رئیس هیأت العلمای عربستان، «نادین البدیر» را «الضالة المضلة» نامیده و گفته است: مهم نیست که این خانم تبعه چه کشوری است و مهم نیست که پاسخی به او داده شود، زیرا سخن هجو همیشه هجو بوده و باطل همواره باطل است و امیدوارم که دستگاه قضایی حکم لازم را برای جلب و بازخواست این خانم صادر کند.

شیخ عبدالله همچنین افزود: سخنان این زن، من را به یاد سخنان ابولهب انداخت که وقتی یک سوره کامل قرآن در مذمت و لعن او نازل شد، سخنانی را بر زبان راند که البته شایسته خود او بود.

در همین باره، «خالد فواد»، نائب رئیس حزب «الشعب» مصر نیز در واکنش به این موضوع دادخواست محاکمه « البدیر» را به مدعی العموم مصر داده است.

این نویسنده 42 ساله سعودی که اکنون در دبی زندگی می‌کند، دختر «سلیمان البدیر»، از شیوخ سعودی است.

ذکر این نکته لازم است که این زن با نوشتن مقاله‌ای با نام «من و همسران چهارگانه» در روزنامه «المصری الیوم»، چاپ قاهره و انتشار آن در صفحه نخست این روزنامه، اختیار داشتن چهار همسر برای مردان را «احتکار جنسی» نامید و خواهان صدور فتوای جهانی برای احقاق حق زنان در این مورد شد!

در همین حال، سایت «اسلام آنلاین» خبر داد: انتشار این مقاله اکنون جنجالی بزرگ در مصر آفریده و سبب شکایت‌های متعددی از روزنامه مصری ناشر آن شده است. شاکیان گفته‌اند که انتشار این مقاله مصداق بارز ترویج فسق و فجور بوده و سبب تخریب جامعه مصر و تضعیف بنیان خانواده خواهد شد.

گفتنی است، صدور فتواها و دادن نظریات عجیب و بیرون از قاعده از سوی علما و شخصیت‌های دینی و نویسندگان وهابی، مدتهاست که رواج یافته و دستاویزی برای هجوم به مسلمات دینی شده است.


منبع

 

 

 

بنا به اینکه دوره زمونه عوض شده و دیگه خیلی از مردها و زنها مثل قدیم فکر نمیکنن و سلایقشون عوض شده؛ مردها هم کمی نرم و نازک تر از گذشتگانمون شدن؛ بنابراین چندسال دیگه وقوع این امر هم غیرممکن به نظرم نمیاد!

 

 

 

 

 

____________________________________

*البته مردانگی تنها به ظاهر نیست؛ به رعایت اصول اخلاقی، شرف و انسانیت مربوطه

** به نظرم درحال حاضر هیچ جامعه ای تحمل قبول چنین امری رو نداره!

*** چند همسری برای مردها هم به نظرم عمل ناپسندیه stopsign.gif : 30 par 44 pixels. ، این خانوم اومده از این سمت بوم نیوفته، از اون طرف افتاده پایین! losersmiley.gif : 43 par 28 pixels.

 

 

 


موفق باشید Arabic Veil

/ 4 نظر / 27 بازدید
محمود

عجب ها ... روز همون روزه دایی روزگار عوض شده ( ناصر در فیلم طوقی ) با نظرت در مورد چند همسری برای مرد ها موافقم ... ولی فکرشو بکن ... حالا کدوم مردی 4 تا گرفته همه تو یدونش هم موندن چه جوری در برن از دستش [خنده] مردانگی افسانه شد - محمود

محمود

نه دیگه اون موقعه باید مهریه رو هم بر دارن :دی یا واسه مردا هم مهریه بذارن اینجوری کسی به فکر این چیزا نمیافته ... ما تو همین مردیش مانده ایم چه رسد به عالم زنانه ! پایبند باشید - محمود

اون خانم خواسته بفهمونه که همون قدر که شما از داشتن رقیب ناراحت میشوید خانم ها هم دوست ندارند همسرشون رو با کسی شریک بشن متوجه نشدید[تلفن]!

دخترشيشه اي

شايد اين خانمه عمدا اينطوري گفته تا مردا بفهمن كه زنا چقدر از اين كه اونا 4 تا زن مي گيرن ناراحتن،روح زن خليلي لطيفه و قابليت اينكه چندتا مرد رو بپذبره نداره خواسته حرص مردا رو در بياره!