آیت‌الله منتظری درگذشت

شب گذشته؛
آیت‌الله منتظری درگذشت


به گزارش خبرنگار «تابناک» و به نقل از ایلنا، حجت‌الاسلام احمد منتظری با تأیید خبر فوت آیت‌الله منتظری گفت:‌شب گذشته، آیت‌الله منتظری بر اثر بیماری درگذشت.

این مرجع تقلید که هشتاد و هفتمین سال عمرش را می‌گذراند، شب گذشته بر اثر بیماری دار فانی را وداع گفت. دفتر آیت‌الله منتظری با تأیید این خبر اعلام کرد، تاکنون زمان مراسم تشییع پیکر وی مشخص نشده است.


آیات امینی، صانعی، شبیری زنجانی و گرامی هم اکنون در بیت آیت‌الله منتظری حضور دارند.

آیت‌الله حسینعلی منتظری در سال ۱۳۰۱ خورشیدی در نجف‌آباد دیده به جهان گشود؛ از جمله آثار آیت‌الله منتظری می‌توان به :

«نهایة الاصول» (تقریر درس اصول مرحوم آیت‌الله العظمى‏ ‏بروجردى )، «البدرالزاهر فى صلاة الجمعة و المسافر» (تقریر درس فقه‏ ‏مرحوم آیت‌الله العظمى بروجردى)، «دراسات فى ولایة الفقیه و فقه الدولة الاسلامیة» در چهار جلد،‏ ‏کتاب «الزکوة» در چهار جلد، کتاب «الخمس و الانفال»، کتاب «الحدود»، «دراسات فى المکاسب المحرمة» در سه جلد، «التعلیقة على العروة الوثقى»، مباحث فقهى «الصلوة»، «الغصب»، «الاجارة» و «الوصیة» (تقریر‏ ‏درس‌هاى مرحوم آیت‌الله العظمى بروجردى)، مباحث «استصحاب»، «تعادل» و «تراجیح» (تقریر درس‌هاى‏ ‏مرحوم آیت‌الله العظمى خمینى)، «درس‌هایى از نهج‌البلاغه» در ده جلد که سه جلد آن تاکنون چاپ‏ ‏شده است، «درس‌هایى از اصول کافى»، «مناظره مسلمان و بهایى»، «شرح خطبه حضرت فاطمه زهرا(س )» به زبان فارسى و‏ ‏اردو، «از آغاز تا انجام» (در گفت‌وگوى دو دانشجو) به زبان فارسى و‏ ‏عربى،‏ «رساله توضیح المسائل» به زبان‌هاى فارسى و عربى و اردو، «رساله استفتائات» در دو جلد، «استفتائات مسائل ضمان»، «رساله حقوق»، «احکام پزشکى»، «معارف و احکام نوجوان»، «معارف و احکام بانوان»، «احکام و مناسک حج»، «موعود ادیان»، «اسلام دین فطرت»، کتاب «خاطرات» در دو جلد اشاره کرد.

 

 

تعجب

 

/ 9 نظر / 22 بازدید
نیلوفر

خدا رحمتشون کنه! قالب جدیدت هم عالیه:)خیلی قشنگه...مبارکه عزیزم:)

آمیتیس تنهای دیوونه

خودمو به خنده میزنم خودم و به گریه می زنم میخوام فراموشت کنم اما نمیشه می خوام که از تو رد بشم میخوام که با تو بد بشم اما نمیشه عکست همیشه روبروم ذل می زنم به روبروم حس می کنم کنارمی اما چه فایده دلمو به دریا می زنم میام بگم دوست دارم تا می رسم به روت بازم نمیشه

آمیتیس تنهای دیوونه

از دل تو رونده شدم مهمون ناخونده شدم با اینکه نیستی حس خواستنت باهامه حس می کنم کنارتم زنده به انتظارتم ولی حس خواستنت باهامه

محمود

خیلی خیلی متاسف شدم بابت این خبر ... رو وبلاگم هم یکم تسلیت گفتم ... روحش شاد ... موفق باشی - محمود

هومن معین

[ناراحت] آزادیش مبارکش باشد! [افسوس]

سیاوش

به درک!

سیاوش(یا به عبارتی محمدرضا)

عذر خواهی می کنم بابت نظر قبلی. وب شخصیمو بنا به دلایلی حذف کردم اما فعلا یه وب دانشجویی در پیت راه انداختیم البته ایجاد کنندش یکی از دوستانه به هر حال اگه وقت کردی یه سری بزن خوشحال میشم.