میخوام ترکش کنم، اما نمیشه!

چندی پیش تو همین بلاگ درباره اعتیادم نوشته بودم؛ خیلی اتفاقی گرفتارش شدم و البته خدارو شکر زودم گذاشتمش کنار. دیدم خیلی کار بیخودیه! بیشتر وقتمم گرفته بود، دیگه داشت به جایی میکشید که روی فعالیت های عادی زندگیمم داشت اخلال ایجاد میکرد.

 

 

مرگ یه بار، شیونم یه بار!

برام سخت بود، کلی وقت گذاشته بودم و زحمت کشیده بودم، ولی گفتم جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته؛ بنابراین خودمو از شرش خلاص کردم!

مگه اعتیاد فقط کشیدن ماده مخدره؟!

اعتیاد به هرچیزی در صورتی که روی سلامت و جسم و روانت تاثیر گذار باشه هم همین حالتو داره(مخصوصا اگه مثل من بی جنبه هم باشی)

 

 

به هرحال گذشت...

 

 

راستی دقت کردین افرادی که کار با کامپیوتر بلد نیستن رو با یه نگاه میشه تشخیص داد؛ از طرز برخورد و حرف زدن و حتی طرز تفکرشون مشخص میشن.

نمیدونم ولی به نظرم افرادی که توی نت رفت و آمد دارن و به نوعی سعی میکنن اطلاعاتشون به روز باشه از محاوره دیگران توی نت هم بهره مند میشن و با ابتدایی ترین نوع برخوردهای اجتماعی و واکنش افراد مختلف به نظرات هم و .... آشنا میشن؛ و این روی نحوه برخورد اجتماعی خارج از فضای مجازیشون تاثیر میذاره.

جریان این توی فضای مجازی روان تر و سریعتره؛ درحالی که شاید یه فردی که اصلا دسترسی به امکاناتشو نداره مدتها شایدم سالها طول بکشه تا ساده ترین مسائل رو درک کنه.

البته این یکی از مجراهای دریافت اطلاعاته که جدیدا داره همه گیر میشه. باید به روز باشیم..

 

/ 3 نظر / 21 بازدید
نیلوفر

مامان من که میگه من معتادم اما خودم این طور فکر نمی کنم:پی می گن یه معتاد اول خودش باید قبول کنه که بیماره! فک کنم من هنوز تو همین مرحله ام...ولی جدا گاهی اعصابم به هم میریزه اگه به کامپیوترم دسترسی نداشته باشم:پی میگن که استفاده ی زیاد از اینترنت باعث پرخاشگری میشه:دی اما واقعا داشتن نت باعث شده من خیلی چیزا رو درک کنم...و فعلا تنها مشکلم اینه که یه جوری کمش کنم:)

محمود

معتاد ! خانمانسوز ! بی غیرت ! :پی اگر نت اومدنت رو هدفمند کنی اصلا برات مشکلی پیش نمیاد ... با نظرت در مورد افرادی که کار با کامپیوتر رو بلد نیستند موافقم ... مععععتتتاااددد ! :‎دی موفق باشی ‎- محمود

فارeس

اعتیاد به این چیزها رو میشه با مشغولیت با چیزهای دیگه از بین برد. من خودم یه مدتی به نت اعتیاد داشتم اما شروع کردم کتاب خوندن با اینکه اولش سخت بود اما وقتی وارد جریانات کتاب میشدم دیگه نت رو فراموش میکردم در مورد به روز بودن و دسترسی یه اطلاعات توی نت همه جور نظری وجود داره .. و خیلی از کسایی که تازه میان به نت پا میزارن با خوندن یه مطلب طرز فکرشون عوض میشه و اصلا دنبال صحت اون مطلب نمیرن و طرز فکرشون کلا عوض میشه که به نظر من این درست نیست یا خیلی از هم وطنای خودمون که در مورد سیایت های داخلی و اغتشاشات اخیر حرف میزنن مصدر حرفاشون بی بی سی یا صدای آمریکا و این شبکه هاست که به نظر من اینم غلطه و نباید یه مصدر رو کاملا درست دید و اگه واقعا برای کسب اطلاعات و به روز بودن وارد اینترنت میشه باید از همه لحاظ بررسی کنی نه فقط با خوندن یه مطلب یا وجخه ی نظر قانع بشی موفق باشید