مترو هفت تیر و آتش سوزی 12 آبان!

امروز ظهر در راه برگشت طبق معمول هفت تیر پیاده شدم و با بوی دود(مثل لنت سوخته) مواجه شدیم یکی از واگنها آتیش گرفته بود..

 

من و دوستم با هم بودیم؛ قبلش به دوستم گفته بودم که امروز قراره 7تیر شلوغ بشه؛ اینم بنده خدا وقتی ایستگاه دود گرفته رو دید کلی ترسید فکر کرد خبریه! (نگفت ولی فکر کنم احتمال بمب گذاری رو هم داده بود با خودشخنده)

----------------------------------------------------------

 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران اعلام کرد:
ایستگاه هفت‌تیر آتش نگرفته است

 

قطارهای مترو سیستمی دارند که در آن یک سطح مقاومت در سقف تعبیه شده است که به هنگام ترمز‌گیری انرژی تلف شده از این سطح خارج می‌شود،ممکن است شی‌ای یا بطری پلاستیکی بر روی آن افتاده و به هنگام گرم شدن آتش گرفته باشد.


ایلنا: مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران اعلام کرد: نه واگن و نه ایستگاه هفت‌تیر آتش نگرفته است چرا که سطح مقاومت سقف یکی از واگن‌ها دود کرده است که این امری عجیب نیست.
جعفر ربیعی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزود: چطور ممکن است مترو آتش بگیرد اما ظرف چهار دقیقه آتش خاموش و مسافران به راحتی از آن استفاده کنند. قطارهای مترو سیستمی دارند که در آن یک سطح مقاومت در سقف تعبیه شده است که به هنگام ترمز‌گیری انرژی تلف شده از این سطح خارج می‌شود.
به همین دلیل گاهی اوقات که سالی چهار تا پنج بار برآورد می‌شود این مقدار گرما به شکل دود از سقف خارج می‌شود که جای نگرانی نیست.
ربیعی ادامه داد: خارج شدن دود در یکی از واگن‌های خط یک که امروز شاهد آن بودیم شاید به دلیل این باشد که قطار در این خط در مسیری خارج از تونل حرکت می‌کند به همین دلیل ممکن است شی‌ای یا بطری پلاستیکی بر روی آن افتاده و به هنگام گرم شدن آتش بگیرد.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران گفت: همواره با وقوع چنین اتفاقاتی در مترو که جای نگرانی ندارد از طریق کپسول، سیستم مربوطه خنک می‌شود به همین دلیل در ایستگاه هفت‌تیر نیز که تنها پنج دقیقه معطلی داشته سقف واگن مربوطه از طریق کپسول خنک شد و مسافران بدون کوچک‌ترین مشکلی مجددا سوار مترو شدند.
پایان پیام

 

/ 1 نظر / 16 بازدید
هومن معین

خوبه که خودت سالمی و اتفاقی نیفتاده[نیشخند][گل]