گفتگوی جنجال برانگیز محمد دادکان در تلویزیون + دانلود قسمتی از برنامه 90

محمد دادکان رئیس سابق فدراسیون فوتبال هفته گذشته در برنامه ورزشی توپ طلایی در تلویزیون جمهوری اسلامی ایران حضور یافت و مدیریت ورزش ایران را به باد انتقاد گرفت. محمد دادکان در این برنامه مسائلی را مطرح ساخت که سال هاست مورد انتقاد رسانه ها و کارشناسان می باشد ، بدون اینکه کسی جرأت کند با این شفافیت آنها را مطرح سازد.

http://binamobineshan.persiangig.com/WordPress/dadkan.jpg

محمد دادکان در بخشی از اظهارات خود گفت:”چرا باید مدیرهای غیر ورزشی در رأس امور باشند ؟ چرا بحرین با 150 هزار نفر باید به جام جهانی بره ولی ما با 70 میلیون نفر باید از جام جا بمونیم و رنکینگ ما در فیفا بشه 63 ؟ چرا باید مدال نقره من رو که فیفا به من جایزه داده بود با پیک موتوری به در دفتر من بیارن و همون مدال رو به مدیر ژاپنی میدن ولی اونا این مدال رو با مراسم و تشریفات بهش اعطاء می کنند؟”.

در بخشی دیگر با اشاره به مشکلات دو باشگاه پر طرفدار استقلال و پرسپولیس متذکر شد که:” چرا نباید گفت که استقلال و پرسپولیس بهترین امکانات ورزشی را داشته اند که در این 30 سال ما آنها را ازشون گرفته ایم و به بخش های دیگر تزریق کرده ایم ، چرا باید از دهن مردم سیستان و بلوچشتان و لرستان بگریم و در شکم فوتبال بریزیم و آخرش هم هیچ ؟ ما چند استادیوم ورزشی داریم که بتونیم چند تا مسابقه رسمی درشون برگزار کنیم ؟”

محمد دادکان در ارتباط با علی سعید لو رئیس جدید سازمان تربیت بدنی اظهار داشت :” آقای سعیدلو بر اساس کدام معیار و تخصص برای ورزش آمده و ایشان بر اساس کدام توانایی ورزشی آمده‌اند که این معاونت مهم را اداره کنند.”

در پایان محمد دادکان تأکید کرد که:”من نظام و انقلاب را دوست دارم و اگر انقلابی‌تر از اینها نباشم کمتر هم نیستم. تاکنون اکثر مدیرانی که سکان هدایت ورزش را بر عهده گرفته‌اند، از تخصص در این حوزه به دور بوده‌اند.”

محمد دادکان در میان صحبت هایش با عادل فردوسی پور گفت:
من 3 تا افتخار در زندگی دارم :

1- بردن تیم ملی ایران به جام جهانی

2-دریافت لوح افتخار از آقای خاتمی

3- اخراج از فدراسیون توسط آقای علی آبادی

دانلود بخشی از برنامه 90 از سایت یوتیوب

منبع

/ 3 نظر / 21 بازدید
نیلوفر

چه جالب...خوشحالم کمی هم شجاعت دیدم! البته ثمری نداره...ولی بازم خوشحال کننده اس!

محمود

بنده هم بریک میگم ولی حیف که حیف شدند یک نسل از بازیکنان ما مگر چند سال میشه در حد خوب و عالی بازی کرد 8 سال گذشت دیگه ... ممنون - محمود

محمود

نود هم میبینی راستی ؟ چهار کلمه ار خودت بگی بد نیست :سوت ! ممنون هستیم - محمود