گلشیفته فراهانی روسری اش را انداخت و سوت زد!

» گلشیفته فراهانی روسری اش را انداخت و سوت زد!
بیست و هشتمین جشنواره بین المللی سینمای هنر آزولو در شمال ایتالیا کار خود را آغاز کرد.

به گزارش "ریخت و پاش" گلشیفته فراهانی هنرمند ایرانی جایزه امسال این جشنواره را از آن خود کرد.این جایزه هر سال به یک زن هنرمند اعطا می شود.

از جشنواره بین المللی سینمای هنر آزولو بیشتر بدانید

شهر آزولو در شمال ایتالیا، در گذشته پاتوق شاعران، نویسندگان، آهنگ سازان و هنرمندان بوده و این سنت هنری را همیشه در خودش داشته است.

این جشنواره در حقیقت همان راهی را می رود که سال ها پیش جشنواره معروف Artista d Sull Arte e di Biografie می رفت.

آزولو کاملاً در خدمت هنر است و به آثار برتر جوایز نفیسی می دهد

به گزارش "ریخت و پاش" این جشنواره از پنج بخش اصلی تشکیل شده است.: «فیلم هایی در مورد هنر سمعی و بصری»، «فیلم هایی در مورد هنرمندان»، «فیلم هایی در مورد لذت پرستی و هنر»، «فیلم هایی در مورد رابطه رایانه و هنر» و «فیلم هایی که توسط اندیشمندان و یا موسسه هایی بزرگ هنری ساخته شده اند»
.................................................. ................................................

گلشیفته فراهانی جایزه بیست و هشتمین دوره جشنواره را ربود
بیست و هشتمین جشنواره بین المللی سینمای هنر که در شهر بسیار زیبای آزولو در شمال شرقی ایتالیا برگزار می شود برای دریافت جایزه " الئونورا دوزه" که همه ساله به یاد معروف ترین هنرپیشه زن سینمای ایتالیا در دهه 20 تا 40 قرن بیستم به یک زن هنرمند داده می شود " گلشیفته فراهانی" را انتخاب کرد .

به گزارش "ریخت و پاش" در طی مراسمی که در تئاتر " الئونورا دوزه" در شهر آزولو در حضور مقامان شهری و استانی و شرکت کنندگان در این جشنواره برگزار شد " گلشیفته فراهانی" این جایزه را به نمایندگی از زنان هنرمند در ایران دریافت نمود.

سوت زدن گلشیفته !

" گلشیفته فراهانی" در هنگام دریافت جایزه در حالیکه حجاب نداشت به روی سن رفت و در حرکتی جالب توجه یک روسری به روی سرش انداخته و هنگام دریافت جایزه ضمن اشاره به محدودیت هایی که در ایران برای هنرمندان وجود دارد گفت : زنان در ایران منجمله نمی توانند آواز بخوانند و بنابراین من امشب برای شما سوت خواهم زد!!

وی سپس برای چند ثانیه اقدام به سوت زدن نمود و پس از این حرکت مجددا روسری اش را از سربرداشت و جایزه اش را دریافت کرد.

اینگرید برگمن بازیگر سرشناس سوئدی از جمله بازیگرانی است که در گذشته موفق به دریافت این جایزه شده بود.

در سالهای گذشته فیلم هایی از ایران در جشنواره سینمای هنر آزولو نمایش داشته شده و امسال نیز چند فیلم از ایران به دفتر این جشنواره رسیده است.

به گزارش "ریخت و پاش" جشنواره سینمای هنر آزولو از 28 ماه اوت (6 شهریور) آغاز و تا ششم سپتامبر (17 شهریور) به کار خود ادامه خواهد داد....

 

 

مرتبط:

/ 0 نظر / 5 بازدید