احساسات یک اتم!

از زندگی و زنده بودن و زندگی کردن (به اصطلاح!) چه هدفی داری؟

می خوای چی بشی، چرا به وجود اومدی؟

هدف خدا از آفرینش تو چی بوده؟

سوالاتی که بیشتر مواقع ذهنم با اونا درگیره..

 

-------------------------------------------

چند روز پیش داشتم به این فکر میکردم که مجموعه ما آدما مثل ذرات و اتم هاست. یعنی اگه یکی از بالا(مثلا توی فضا) به ما نگاه کنه فقط ذرات کوچیکیو میبینه که حرکت و کارهاشون و ... از اون ارتفاع قابل رویت و درک نیست..  ما به نسبت ذرات اتم بزرگتریم و به زور این ذرات مولکولیو می بینیم (با میکروسکوپ) ، چه برسه به رفتار و حرکاتشون!

 

از کجا معلوم شاید مولکول ها و اتم ها هم عقل و احساس و رفتار داشته باشن! دلیل نمیشه هرچیو که ما نمیبینیم انکارش کنیم! مگه آقایی که روی سطح کره ماه وایساده می تونه آدمای روی زمینو ببینه؟  از بزرگترین چیزا (منظومه شمسی) بگیر تا کوچیکترین (اتم ها) ها هر کدوم بالا و پایین دارن، یعنی علاوه براینکه عضو یه مجموعه بزرگترن، زیر مجموعه هم دارن!

 

مثل ما آدما که خودمون و محیط اطرافمون از زیرمجموعه های کوچکی به نام مولکول و اتم تشکیل شده و علاوه بر اون عضو مجموعه کیهانی و لایتناهی هم هستیم... یه مثال دیگه برای توجیح عرایضم (  ) طیف های نوری هست . از فرابنفش گرفته تا فروسرخ (مادون قرمز) ادراک بشری فقط محدوده کوچکی از این گستره رو درک میکنه و مابقی برای ما قابل رویت نیستن. این قانون شامل دیگر اجزای جهان ما هم میشه؛ ما عواطف و احساسات اتمها رو نمیتونیم درک کنیم!

 

 نمیدونیم یا نمی فهمیم که کرات کیهانی اتم های مجموعه ی بزرگتر و فرای ذهن بشری هستن...

 با پیشرفت علم و مطالعات مولکولی و سعی در ساختن موجودات زنده (بدون دخالت عوامل طبیعی، یعنی همه جزئیات ساخت خود بشر باشه!) نهایتا شاید روزی به خودمون برسیم...

.

.

.

.

 انا الحق

----------------------------------

* اگر نظری، مطلبی، امری، فرمایشی ... چیزی دارید بی تعارف بفرمایید (دیگه هر دفعه من تعارف نکنم )

.

.

.

در مورد احساسات اتمی ما هم نظری دارید بفرمایید (هرچی باشه)

.

 

 

 

.

ساله نویه کریسمسی عزیزان مسیحی هم مبارک   

.

.

مخلصیم!

/ 3 نظر / 16 بازدید
نیوشا

[گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][خداحافظ]

اراد

سلام دوست عزیز و قدیمی خوشحالم دوباره وبلاگت رو دیدم برات آرززوی روزهای زیبا دارم